Je prirodzené byť
v pohode a fit

Starám sa o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí.

Tatiana Banášová,
autorka projektu Cesta ku zdraviu 

Som matkou 3 detí a veľmi ma teší, že už nemusím riešiť strachy, či dieťa ochorie, že s ním musím zostať doma, zrušiť si svoje naplánované termíny. Mám dobrý pocit z toho, že svojim deťom vo výžive dávam všetko, čo potrebujú a sama im idem príkladom, ako sa starať o svoje zdravie.

Nemáme žiadne alergie, ekzémy a ak aj nejaká nádcha pride, vieme ju za 1-2 dni vyliečiť.

Ale nebolo tomu vždy tak...

Pred 15 rokmi som mala tak narušenú imunitu, že v 8.mesiaci tehotenstva so svojou druhou dcérou som skončila v posteli s antibiotikami. Chrípky sa potom objavovali každý druhý mesiac od septembra do mája. Nepáčilo sa mi, že si nemôžem naplno vychutnávať materskú, učiť sa angličtinu, proste som na to nemala energiu. Starší syn vtedy chodil do prvej triedy, tiež potreboval moju starostlivosť a o jeho mladšej sestričke ani nehovorím. Aj keď som bola chorá,  musela som ju nadojčiť, prebaliť, v noci vstať. Nevládala som. 🙁

Vedela som, že takto to ďalej nejde, že to takto nechcem. Už pár rokov sme sa pri chorobách liečili cesnakom, obkladmi na krk a hrudník, bylinkovými čajmi, ale to len hasilo požiar, príčinu neodstránilo. Syn býval tiež často chorý, nielen s hornými dýchacími cestami, ale aj s črevnými virózami.

Tradičná čínská medicína

Vtedy, v r. 2005, som sa dozvedela o výživových doplnkoch vyrobených na základe tradičnej čínskej medicíny. Nasadila som sebe, synovi, aj manželovi kúru a veci sa pohli. :-). Postupne som sa zbavila anémie, mykóz, nízkeho tlaku. Virózy či nádchy ma ešte občas trápili, ale už som ich vedela účinnejšie vďaka týmto výživovým doplnkom poliečiť. Neboli však už tak časté a ich trvanie nebolo tak dlhé.

Keď dcéra nastúpila v 3 rokoch do škôlky, rozhodla som sa študovať tradičnú čínsku medicínu. A vtedy nastal ten zlom. Začala som si byť istá, čo kedy použiť, ako jednotlivé symptómy spolu súvisia, ako sa to dá liečiť stravou, čínskymi bylinami, pôstami, moxovaním atď. Na základe správania som vedela, kto čím trpí a prečo a ešte aj ako mu pomôcť.

Bolo to úžasné, zrazu sa vyznať vo vlastnom tele, vedieť pomôcť svojej rodine.

Až na základe zmeny životosprávy sa mi imunita postupne zlepšovala. Je to fajn, byť si istá v tom, že sa správne postarám o svoje deti, dnes sú už tri.

A najväčšou satisfakciou mi bolo, keď som po treťom pôrode, vo veku 39 rokov mala lepší krvný obraz než v osemnástke :-).

Verte, že to takto môžete mať aj Vy a že sa nemusíte strachovať o zdravie svojich detí, keď budete vedieť, čo ho ovplyvňuje. Rada Vás to naučím a prevediem po kratšej ceste, než som musela zdolať ja :-).

Vytvorila som pre Vás elektronickú knihu Ako sa postarať o zdravie rodiny, takú špeciálnu kuchárku, ktorá Vás naučí pri najčastejších ochoreniach zareagovať s istotou a pokojom.

A pokračovať môžete prakticky  - napísala som aj skutočnú  kuchárku s receptami pre každé ročné obdobie Zdravá kuchyňa = zdravá rodina