V mojom predchádzajúcom článku som vám vysvetlila význam vitamínu C a kde ho získavať v zimnom období. Ale čo robiť teraz, keď už sa už šípky minuli?
Príroda má opäť pripravené riešenie. A ja vám ho prezradím, lebo o tomto ste určite nevedeli!
Pozrite si tento obrázok:
Hovoríte si, čo má spoločné s vitamínom C? Tak vybehnite von, odtrhnite tie svietivo zelené mladé výhonky a ochutnajte 😛 .
Kyslé? Ako citrón? Tak to je práve ten vitamín C!
Trhajte ich však opatrne, nie viac než jeden výhonok z jedného konára, aby aj stromčeku zostalo niečo na rast. Mne najviac chutia zo smreku. Napíšte, ktoré vám najviac chutia…
Ak si chcete predĺžiť príjem vitamínu C zo smrekových výhonkov, naložte ich do medu, 2 týždne nechajte lúhovať a do mesiaca zjedzte.
A čo keď mladé výhonky už nebudú mladé? Tak o mesiac sa zamerajte na iný zdroj vitamínu C, ktorý rastie tiež všade okolo vás.
Sú to krásne žlté slniečka púpavy, ktoré obsahujú vitamin C – používam ich do šalátov. Odtrhnem a jednotlivé žlté vlákna roztrúsim do šalátu. Aby aj „oči jedli“, šalát je potom krásne pestrofarebný.
Púpavy rastie okolo nás všade dosť. Využite jej liečivú silu. Jej korene siahajú až do hĺbky 2 m, odkiaľ ťahajú všetky minerály, vitamíny, alkaloidy…
Koreň regeneruje pečeň a žlčník. Čerstvý odšťavujem spolu s jablkami a vysušený používam v zime na čaj.
Listy a stonky posilňujú močový mechúr a žlčník – pridávam do šalátu, praženice, odšťavujem.
Ak sa chcete dozvedieť viac, ako si upevniť zdravie pomocou 5 dobrozvykov, kliknite tu…
A ešte viac informácii, ako si vyliečiť aj prípadné zdravotné problémy, nájdete v elektronickej knihy Ako sa postarať o zdravie rodiny.