Pohľad TČM na Covid plus iné prírodné riešenia

V poslednej dobe sa rozmnožili respiračné ochorenia ako huby po daždi. U svojich klientov som to riešila takto:

  1. najskôr som upokojila pacienta. Posledný rok a pol tu totiž politici a média šíria strach a aj keď príde obyčajná nádcha, človeka premôže strach. Tým sa stiahnu aj pľúca, horšie sa dýcha. Preto ako prvý krok odporúčam začať praktizovať dychové cvičenie podľa Wim Hofa.
  1. Povypytujem sa na symptómy. Praktikujem totiž tradičnú čínsku medicínu, ktorá ide po príčine ochorení a lieči symptómy. Podľa toho, aký je typ kašľa, aká nádcha, či je horúčka, použijem konkrétne wany.

Wany sú guľôčky, ktoré sa vyrábajú z veľmi silných odvarov bylín. Dávkovanie je podľa toho, či ide o akútne ochorenie alebo chronické. Veľmi účinné pri respiračných ochoreniach sú bylinné zmesi Chlad rannej hmly, Pilulka tyrkysového draka, ŠKORICOVNÍKOVÁ ZMES, PRIESMYK VETERNEJ HORY KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA. Ak suchý kašeľ dlho trvá, človek nevie zo seba dostať hlieny, osvedčil sa mi v praxi TOK HORNÉHO PRAMEŇA.

  1. Na celkové posilnenie imunity odporúčam Kordyceps, po využívaní vystriedať s Reishi. Taktiež treba dopĺňať vitamín C (hlavne nie z citrusov, ktoré sťahujú priedušinky – viac sa dočítate tu….), Zinok, vitamín D, horčík, selén, jód. Odporúčam veľmi kvalitné z firmy Hcy Vitality – všetko organické.
  2. Veľmi dôležitá je strava – v prípade respiračných ochorení platí, že menej je viac. Preto treba byť viac menej na tekutej strave: vývary, čaje, kaše…
  3. Používam aj bylinky – bazu, lipu, pľúcnik, skorocel, tymián, majoránka, ešte pribaľujem kustovnicu (goji), ktorá regeneruje pľúca a obličky – pridáva sa do čajíku.
  4. Veľmi účinné sú esenciálne oleje, namiešavam zmesi podľa toho, či je ochorenie v začiatku, alebo treba zregenerovať pľúca, doliečiť, odhlieniť. Podľa želania pacienta namiešam buď do fľaštičky na difúzovanie alebo roll on-ky na potieranie hrudníka. Dajú sa vyrobiť aj rektálne čapíky, ktoré veľmi pomáhajú. Niet sa čo diviť, hrubé črevo je párový orgán pľúc.
  5. Ak je pacient dlho unavený, hore uvedené pomaly zaberá, nasadím GX Assist – je to bezpečnejšia a hlavne prírodná alternatíva Ivermektínu, o ktorom sa všade píše. Je to tiež antiparazitikum aj antivirotikum, len bez vedľajších účinkoch. Po GX Assiste treba telo zásobiť prebiotikami, aby sa obnovila črevná flóra, používam PB Assist.

Pri Covide vzniká niekedy komplikácia s okysličovaním, proste hustne krv, alebo sa tvoria zrazeniny, toto robí aj mRNA vakcína, ktorú sa snažia dostať do všetkých :-(.

Potraviny, ktoré  pomôžu zriediť krv: zelerová šťava, lesné čučoriedky, ďumbier, šťava z mladého jačmeňa. 

Tieto prírodné, prirodzené potraviny nahradia acylpirín z lekárne a dajú sa užívať aj preventívne 🙂

Želám všetkým veľa zdravia a lásky 🥰

prírodná náhrada Ivermektínu…

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.