Vyčistime si telo od parazitov

Minulý týždeň som zažila v Prahe výborné školenie, ktoré ma „nakoplo“ si usporiadať všetky ozdravné procesy, ktoré robím a radím svojim zákazníkom.

Som veľmi rada, že som prekonala svoju pohodlnosť a nezostala doma, kde je stále čo robiť. Treba raz za čas zmeniť prostredie a aj keď som mala pocit, že už veľa viem, zostala som pozerať, že AHA, aj toto a ešte toto je novinka a ešte sa mám veľa učiť. Rada sa o ne s vami podelím, lebo toto by mali všetci ľudia vedieť.

Prvý školiaci deň bol o špeciálnych krvných rozboroch, ktoré vedia pekne naznačiť, čo zapríčinilo určité zdravotné problémy človeka. Je dobré si raz za čas takto nechať zdiagnostikovať svoj zdravotný stav. Len potom neverte úplne komentárom laborantov či klasických doktorov, lebo štandartné hodnoty sú nastavené na chorých pacientov. Je to preto, aby čo najviac ľudí spadalo do týchto hraníc – až 97% ľudí spadá do týchto hodnôt, aj keď sú chorí. Od lekára sa potom dozvedia, že im nič nie je.

MUDr. Barbara Miller, česko-nemecká lekárka celostnej medicíny už dávno zistila, že západná medicína nemá záujem na tom, aby ste boli dobre vyživení. Všetky správne, tzv. celostné hodnoty pre minerály, vitamíny bývajú na hornej hranici, často až mimo, napr. vitamín D. No a potom, keď máte vit. D menej než 190 nmol/l krvi, treba si ho dodávať, ale zase treba vedieť ako (s vit.D3 a tiež je dôležitý vit.A a vstrebanie) a koľko (2000 – 10000 IU podľa individuálneho stavu človeka) a v akej forme (organickej). A to sme sa práve učili. Som rada, že máme zdroj kvalitných organických výživových doplnkov z tejto firmy: https://1493.hcy-vitality.sk/. Ak potrebujete poradiť, napíšte mi na tatiana@banasova.sk alebo si objednajte priamo cez tento link.

Ešte k vitamínu A – nesmie sa brať spolu s vit.D, takže jeden môžete zobrať v rámci obeda, druhý v rámci večere. Je vhodné užívať ich s jedlom, keďže sa jedná o vitamíny rozpustné v tukoch. HCY Vitality vyrába vitamín A v organickej forme ako palmitát retinolu, môžete si ho objednať tu: Vitamín A Vitality (hcy-vitality.sk) alebo u mňa.

Na druhý deň sme mali školenie o efektívnych mikroorganizmoch. Očakávala som, že sa budeme učiť o črevnom mikrobióme, ako si ho napraviť atď. Ale bola som príjemne prekvapená, keď som zistila, že je to využiteľné v každej oblasti života. Jedná sa totiž o baktérie, ktoré tu boli od počiatku sveta, ešte predtým, než vznikol život na Zemi. Ony práve spôsobili, že sa naša planéta ochladila vďaka ich produkcii kyslíka a vody a mohli vzniknúť prvé jednobunkovce… Tieto baktérie prežijú aj vysoké teploty, aj kyselinu HCl v našom žalúdku. Práve preto je dobré s nimi začať ozdravovať si črevá a potom sa vedia vstrebať aj bežné prebiotiká.

A ďalší AHA moment: prebiotiká sa majú brať pred spaním, aby stihli urobiť svoju prácu cez noc. Predpokladom je prázdny žalúdok, preto pani doktorka odporúča nejesť 4 hodiny pred spaním. A chodiť spať medzi 21-22.h, aby sa telo stihlo regenerovať, to vie najlepšie do polnoci. Ak ráno zavediete dobrozvyk pitia teplej destilovanej vody, pričom ďalší pohár už bude s EM (efektívnymi mikroorganizmami), urobíte pre svoje zdravie veľmi veľa. Do 9 h rannej je totiž telo nastavené na čistenie, tak to treba využiť.

Mne v poslednej dobe vyhovuje školenie naživo, ale ak nemáte problém s on line kurzami, môžete si pani doktorku Barbaru Miller vypočuť aj v tomto kurze Změna pro život | Online kurz (zmenaprozivot.com). Ak vás to zaujme, môžem vám dohodnúť aj zľavu, len sa mi ozvite na tatiana@banasova.sk. Súčasťou kurzu je aj prednáška o EM, ktoré sa dajú využiť aj v záhrade na ozdravenie pôdy, budete mať väčšie výnosy a zdravšiu zeleninu, ovocie, ktoré by mali byť základom našej stravy.

No a dostávam sa k najdôležitejšej téme, ktorú vám chcem objasniť, a to sú parazity. Z krvných rozborov sa dajú zistiť úžasné informácie o tom, ako to v našom vnútri vyzerá. A dajú sa tam vidieť aj parazity. Ak sa tam vyskytujú, treba najskôr tie vyhodiť z nášho tela. Parazity totiž ovplyvňujú nielen náš zdravotný stav, ale aj emócie, chute nielen na jedlo, ale aj na sex napr. :-).

Keď sa do tela dostávajú parazity (z mäsa, vypínačov, pieskoviska, od zvierat…) vo forme vajíčok, poškodzujú tkanivá, prichycujú sa k stenám čriev. Môžete cítiť slabosť, podráždenosť, náladovosť. Keď sa parazity začnú v tele rozmnožovať (vyživujeme ich cukrom, živočíšnymi bielkovinami, prejedaním sa….), vyliahnu sa z vajíčok larvy, ktoré sa dostávajú do krvi. Navonok sa to prejavuje roztržitosťou a bolesťami hlavy. Krv roznáša larvy, paraziti sa usídľujú v orgánoch. Vtedy sa už objavujú kožné vyrážky, nepravidelná stolica, bolesti žalúdka. Parazity sa kŕmia užitočnými látkami nášho organizmu, takže nám nefungujú dobre systémy – hormonálny, imunitný. Prejavuje sa to alergiami, infekciami, nespavosťou. Pri ďalšom premnožení už otravujú organizmus, parazity vypúšťajú jedovaté enzýmy. Dochádza k výpadkom činnosti niektorých orgánov.

Preto treba robiť antiparazitnú kúru každý rok, lebo najlepšie je to podchytiť v tom prvom štádiu – vo forme larvy.

Ako na to? Najskôr si treba ozdraviť pečeň a obličky, naše usilovné vylučovacie orgány. Ja práve teraz zaradzujem Mega Lecithin Vitality 1325 mg (hcy-vitality.sk)Homocystein Vitality+ s betainem (snižovací) (hcy-vitality.sk). Betaín je síce konečným produktom lecitínu v tele, ale pre ozdravenie si treba týždeň dávať vyššie dávky. Lecitínu 3-6 kapsúl podľa hmotnosti, Betaínu 2-3 kapsulky. To je hlavne pre ľudí, ktorí majú oslabenú pečeň, žlčník. Prejavuje sa to výbuchmi hnevu alebo hundraním, pocit ťažkého tela až nevoľnosť 2 h po jedle, stuhnutý chrbát, vrúbky na nechtoch, zhoršené videnie, šerosleposť… Teraz na jar to môžu brať všetci, keďže sme v období prvoelementu Dreva, sú pečeň a žlčník najaktívnejšie orgány.

Obličky si viete zregenerovať pomocou korálovej vody Coral Mine – minerálna kompozícia z  korálov pre zlepšenie kvality a chuťových vlastností vody. Zdroj užitočných makro- a mikroelementov (vápníka, draslíka, hořčíka a ďalších), ktoré upravujú minerálnu a acidobázickú rovnováhu v organizme. Tiež pomôže  H-500 alebo pH Vitality.

Potom už môžete pristúpiť k samotnej očiste od parazitov, volá sa Parashield, najlepšie komplexné riešenie na parazity v jednom balíčku, ktorý má účinok tiež na plesne a na baktérie, s podporou obličiek a trávenia. Tento set je určený na dobu 2 mesiacov, aby riešil rôzne fázy rozmnožovania parazitov s podporou ich vylúčenia. 

Prvých 10 dní sa berie:

MSM – Biologicky dostupná síra organického pôvodu, biotín a vitamín C pomáhajú posilňovať chrupavku a kĺby, zlepšujú stav pokožky, vlasov a nechtov.

Produkt pomáha:
  • posilniť chrupavku a kĺby;
  • udržiavať krásu vlasov a nechtov;
  • vyživovať a obnovovať svaly po námahe.

11.- 60. deň sa berie: ASSIMILATOR Komplex tráviacich enzýmov v kombinácii s vitamínmi A a D podporuje lepšiu absorpciu živín a znižuje nepohodlie v žalúdku a črevách.

11.- 40. deň sa berie: Koralový čierny orechExtrakt z čiernych orechových listov pomáha zbaviť telo parazitov a zabraňuje infekcii s nimi. Zloženie produktu je vylepšené extraktom z listov oregano pre intenzívnejší antiparazitárny účinok, ako aj pre normalizáciu gastrointestinálneho traktu.

Prvých 20 dní sa berie:

PARAFIGHT — protiparazitárna synergická kombinácia výťažkov 12 rastlín, medzi ktorými sú ořešák černý, hvozdík, heřmánek, hořec, řebříček, dobromysl, mateřídoušku, česnek, pepř. Jejich aktivní složky – juglon, taniny, organické kyseliny, flavonoidy, hořké glykosidy, éterické oleje, alicin a piperin – zabraňujú životným činnostiam parazitov v rôznych fázach ich vývoja a pomáhajú odstraňovať ich z organizmu.

CORAL BURDOCK ROOT — obsahuje aktívne látky vo vysokej koncentrácii, pretože obsahuje nielen mletý koreň, ale aj extrakt z lopúcha. Je bohatý na inzulín, který je sorbetem a prebiotikem, dále má vysoký obsah organických kyselin, taninů, které mohou urychlit detoxikaci organismu a brání růstu patogenních bakterií a plísní.

21.-60. deň sa berie Pau D’Arco so selénom – Prášok kôry mravca v kombinácii so selénom a vitamínom C pomáha posilňovať imunitný systém a stimuluje vlastnú obranu tela. Selén a vitamín C, dva silné antioxidanty, chránia bunky pred vonkajšími a vnútornými negatívnymi vplyvmi.

Po celú dobu sa berie:

SUPER-FLORA — vyvážená kombinácia probiotík (bifido- a laktobaktérie) a prebiotika inulín napomáhajú ku zväčšeniu množstva vlastných užitočných baktérií v črevách, zlepšenie trávenia a posilneníie imunity.

Na záver zaradíme 14-denný program Colovada

Dôležité je aj zmeniť stravu, vylúčiť mäso, mliečne, tuky, cukor. Nebojte sa, v balíčku je aj knižka s receptami a brožúrka s podrobným návodom, čo kedy brať. Taktiež si vytvoríme podpornú skupinu, kde si budeme písať skúsenosti a prevediem vás celou očistou. 

Nastáva 4 dni bez jedla, budeme iba piť a užívať kaolín 4x denne. Keďže celkom zasýti, dá sa to ľahko zvládnuť. Kaolín zaobalí nehybné parazity v črevách a dostane ich v takom akoby črievku von. Posledné 3 dni sú zotavovacie.

Vyzerá to zložito, ale je to tak komplexné, že je istota, že parazity vyženiete z tela a budete plní energie, prečistí sa vám pleť a hlavne, nebudú vás ovládať chute.

Ak vás to zaujalo a chceli by ste sa pridať, napíšte na tatiana@banasova.sk. Rada vás prevediem celou očistou.

 

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.