Ako vystúpať na vrchol

Každá cesta začína prvým krokom. Aj ako malé deti sme sa museli najskôr postaviť, aby sme mohli začať chodiť.Keď chcem vystúpať na nejakú horu, tiež sa musíme na to pripraviť a krok po kroku ju zdolať.

Pri zdravom životnom štýle je to to isté. Najskôr sa musíme rozhodnúť, že niečo chceme zmeniť a zrazu začnú prichádzať informácie. A tu nastáva pre mnohých problém.

Ako mi hovoria moji klienti:

Keď toho je tak veľa, ja radšej rýchlo navarím tak, ako som bola zvyknutá doteraz. Keby si mi tak Ty varila, to mi chutí…“

Ale každý z nás je zodpovedný za svoje zdravie, preto krôčik po krôčiku skúšajte nové veci, postupne ich zavádzajte do svojho života, upravte si ich na svoju mieru.

Stačí jeden nový recept týždenne a 1 nová ingrediencia. Inak vás to zahltí a vzdáte to úplne. Takže čím začnete tento týždeň?

  • Budete viac piť? ideálne je 3 dcl čistej vody na 10 kg hmotnosti – to je cieľ, objem vypitej vody zvyšujte postupne
  • Budete sa viac hýbať? Čo urobíte tento týždeň naviac? Pridáte počet opakovaní pri posilňovacom tréningu? Alebo si nájdete vo svojom okolí okruh, kde budete behávať? Najskôr 1x do týždňa, potom 2x… Alebo zameníte výťah za schody?
  • Zameriate sa na rovné držanie tela?
  • Na správne hlboké dýchanie do brucha?
  • Alebo na 10 objatí denne a úsmev k tomu?

Je to na vás, pre čo sa rozhodnete, krok po kroku, stupienok po stupienku, až k vytúženému vrcholu.

Napíšte mi (tatiana@banasova.sk), čo sa vám podarilo a čo plánujete druhý, tretí, štvrtý týždeň….

Viac rád a inšpirácie nájdete v mojom novom e-booku Ako sa postarať o zdravie rodiny.

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.