Čo je to homocysteín?

Homocystein je vysoko reaktívna aminokyselina, ktorá sa podieľa na prenose kyslíka a energie do bunky. Je teda v tele nepostrádateľná, ale len v malom množstve.
Väčšina lekárov považuje za normálnu hladinu homocysteínu do 15 jednotiek. Víceprezident asociácie Zväzu pacientov ČR MUDr. Karel Erben, ktorý sa homocysteínom zaberá už 10 rokov, tvrdí, že zdravý člověk by mal mať hladinu homocysteínu: do 5,5 pre ženy a do 7,5 pre mužov. Má to overené dlhoročnou praxou.
K tomu, aby metabolizmus homocysteínu prebiehal, ako má, je treba dostatok vitamínov B2, B6, B12 a kyseliny listovej. Také množstvo nie je človek schopný vo svojej strave prijať. Musel by zjesť denne dve tašky čerstvej zeleniny.
MUDr. Erben spolupracuje s českou firmou, ktorá sa zaoberá okrem iného aj potravinovými doplnkami. Na znižovanie hladiny homocysteínu doporučuje Vitatonic, ktorý obsahuje všetky vymenované vitamíny. Nedá sa zohnať v lekárni, je len na objednávku. Bežne dostupný by mal byť prípravok Ra-vit, ktorý je ale o 190 Kč drahší než spomínaný Vitatonic.
Na udržanie hladiny homocysteínu ďalej slúži Fytotonic – ekologický, čistý, dietetický produkt s vitamínovým, posilňujúcim a tonizujúcim účinkom. Obsahuje rastl. extrakty a šťavy jedlých rastlín, bez prídavkov vedľajších chemických látok.

Z výskumov vyplýva, že znížením hladiny homocysteínu (dostatočným prísunom kys. listovej, vitamínov B6, B12 a B2) sa znižuje hladina homocysteínu v krvi a následne tomu zodpovedá zníženie percenta úmrtnosti na kardiovaskulárne choroby, rizík v tehotenstve apod.

Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategórie
  • Stiahnite si e-knihu 5 pilierov zdravia

    Ak chcete spoznať základné pravidlá, bez ktorých sa pri upevňovaní zdravia nezaobídete, stiahnite si elektronickú knihu

    5 pilierov zdravia zdarma a pomocou 5 dobrozvykov si upevnite zdravie.

     

  • Najnovšie články