Pozrite sa do záhrady, či vám tam rastie skalná ruža

Dlho som používala skalnú ružu (skalnicu) len pri bolestiach uší. Jednoducho som rozlomila list a stlačením vytlačila pár kvapiek na vatičku, tú vložila do ucha pacienta. Máme to rokmi osvedčené, skutočne to pomáha. Uši na druhý deň už nebolia.

Tento a veľa podobných prírodných receptov nájdete aj v e-booku Ako sa postarať o zdravie rodiny.

Ale teraz som sa dočítala, že ju môžem využiť na viacero spôsobov, tak sa s vami rada o ne podelím:

Naša skalnica má totiž podobné účinky ako cudzokrajné aloe vera.

Rozdrvené listy alebo ich šťava, sa používajú ako obklad na štípance od včiel, ôs, či komárov. Tiež pomáha na popáleniny, poškodenú kožu, dokonca aj na herpes a hemoroidy. Pri slabšom sluchu, spôsobeným zvýšenou tvorbou ušného mazu, sa nakvapká šťava z listov do ucha, nakoľko rozpúšťa ušný maz. Šťava sa používa aj pri liečbe kurieho oka a bradaviciach.

Čaj z listov

3-4 listy dajte do 2,5 dcl studenej vody, nechajte zovrieť, odstavte z ohňa a nechajte ešte 5 minút lúhovať (pod pokrievkou).

Potom scedíme a pijeme každú hodinu 1 lyžicu nápoja. Čaj sa môže použiť aj ako obklady, ale pomáha aj pri hemeroidoch, hlístoch, silnej menštruácii a kameňoch v močových cestách. Osviežuje organizmus, má diuretický a protizápalový účinok

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.