Prečo v poslednom čase ľudia tak dlho kašlú?

V posledných rokoch mi moji známi alebo klienti na otázku: „Tak ako Ti je, už si zdravá?“ často odpovedali: „Ale áno, len kašeľ ma ešte trápi“. Keď som sa ich pýtala, ako sa stravovali počas choroby a teraz, ich odpovede sa krásne zhodovali s tým, čo som sa naučila pri štúdiu tradičnej čínskej medicíny.

Všimli ste si aj vy, že v posledných rokoch ľuďom dlho pretrváva kašeľ? 

Niektorí kašlú aj celú zimu 🙁 . Čím to je?

Vzniká to z viacerých mýtov dnešnej doby a bežnej, akože normálnej životosprávy. Keď ľudia prechladnú, myslia si, že im pomôžu citrusy, lebo obsahujú veľa vitamínu C. A tak idú do obchodu a kúpia si citróny, pomaranče, grepy. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa tomuto ovociu hovorí tropické? Lebo rastie v trópoch! A prečo rastie v trópoch? Aby ľudí žijúcich v trópoch ochladzovali. Toto isté platí aj o ananáse, banánoch, mangu.

Ak chcete byť v zime zdraví, zabudnite na tieto prirodzené ochladzovače nášho tela. Citrusy naviac spôsobujú stiahnutie ciev, aj lymfatických, aj priedušiniek v pľúcach a tým sa dostávame k odpovedi na otázku v nadpise článku. Jedným z dôvodov, prečo kašeľ po chorobe pretrváva je, že na priedušinkách zostali hlieny, všetko je tam stiahnuté vďaka ochladzujúcej strave a nevie to ísť von.

Z našich tuzemských potravín sú ešte ochladzujúce tieto: uhorky, jogurt, paradajky… No a hlavne antibiotiká, ktoré sú posledných 50 rokov veľmi nadužívané. Jeme ich aj v kurčati, ktoré si kúpime v bežnom obchode 🙁 .

Naopak, ak sa chcete v zime prehriať, zaraďte do stravy dlho varené vývary z kostí, strukoviny, ďumbier, hovädzie mäso, kurkumu, škoricu, kardamóm, mak, vlašské orechy, z ovocia jablká, hrušky, hrozno, zo zeleniny papriky, koreňovú zeleninu, redkvičky, pór, cibuľu, cesnak. Posledné 4 menované spolu s chrenom veľmi pomáhajú pľúcam, takže ak chcete mať priedušinky  a pľúca čisté, pravidelne ich konzumujte.

Ak už kašlete, tak vyraďte zo stravy mliečne, sladké, všetko z pečenej múky – to všetko zahlieňuje. Varte si čajík z tymiánu a majoránky, lipy, bazy, skorocelu a materinej dúšky.

Aké sú príčiny kašľa na fyzickej, energetickej a mentálnej úrovni a ako ho na týchto úrovniach poliečiť, sa dozviete v elektronickej knihe Ako sa postarať o zdravie rodiny.

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.