Ako podporiť deti pri učení

Tak, a sme všetci doma, deti sa musia učiť z domu. Ako to zvládate?

Tiež musíte používať rôzne druhy pozitívnej, či negatívnej motivácie, aby si k tomu učeniu sadli? Alebo sú také uvedomelé, že idú a samé sa začnú učiť?

My to máme tak pol na pol. Ale vždy je to tak, že keď ich pri tom podporujem, som tam, odpovedám na otázky, tak im to ide lepšie. Len potom zase ja nestíham svoje úlohy :-). Tak tak balansujeme a dni veľmi rýchlo utekajú.

Ale zachraňuje ma to, že je jar, milujem toto prebúdzanie prírody, už sme dali turistiku, bicykel, pravidelné prechádzky na našom milovanom okruhu, kde sa nikto nevyskytuje. No a záhrada to istí, už sme vysiali, vypleli, čo sa dalo.

Osvedčilo sa nám, napísať si denný režim – rozvrh s predmetmi, ktoré chceme preberať, čas na prípravu obeda (robíme spoločne, to nás baví) a obed, pohyb na čerstvom vzduchu, nejaké hry a potom môže byť aj film či počítač.

Mám pre vás ešte jeden tip, ako sa deťom bude ľahšie sústrediť na učenie. Je to Thinker od doTerry, veľmi príjemná zmes éterických olejov.

Vedieť, čomu treba venovať pozornosť, si vyžaduje schopnosť uprednostniť to, čo si zaslúži pozornosť.

Deti sa učia, ako myslieť na seba a Thinker ich upokojuje, stimuluje, utišuje a osviežuje myseľ.

Táto zmes je liekom pre moderný svet. Povzbudzuje jednotlivcov, aby neboli oklamaní, zmätení alebo premôžení kakofóniou okolo nich. Namiesto toho Thinker navádza jednotlivcov, aby vzali zodpovednosť za rozhodnutie ako strávia každý okamžik,  aby svoje životy zamerali na to, na čom najviac záleží.

Vyrovnáva negatívne pocity: roztržitý, nesústredený, nepozorný, nadmerne stimulovaný

Navodzuje pozitívne pocity: sústredený, pozorný, zaujatý, mentálna jasnosť

POUŽITIE:
Aromaticky:
Inhalujte z fľaše, difúzujte alebo natrite do dlaní, pošúchajte a inhalujte.

Na pokožku: Aplikujte na spánky, zátylok a/alebo na ruku medzi palec a ukazovák.

Objednávky na: tatiana@banasova.sk

Cena: 25,- EUR

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.