Zachovajme si svoju premenlivosť = ženskosť

Pred pár rokmi som si prečítala knihu Cyklická žena od Mirandy Grey, padlo mi dobre, prijať moje zmeny nálad počas mesiaca, ale nejak viac som to neriešila.

Až do januára tohto roku, keď som bola 7 dní v TME, v slamenom domčeku v Ordejove. Nechápala som, prečo už štvrtý deň sa nič nedeje, žiadne hlboké vhľady, napojenie na Boha, Lásku, Vesmír, ako to už kto nazýva.

Až na piaty deň mi došlo: Však ja som v dynamickej fáze! Preto som už napísala 3 články, pripravila si podklady na celoročný cyklus seminárov, ktoré plánujeme organizovať! A najradšej by som už odtiaľ vystrelila von a šla prednášať, učiť.

A ja som čakala rovnaký meditatívny priebeh ako minulý rok, keď som bola týždeň v TME, ale vo fáze rozjímania, tzn. mala som akurát menštruáciu. Vtedy som si ľahko vyliečila svoje vnútorné dieťa, zažila hlboké pochopenie, všeobjímajúcu lásku, napojenie na Jednotu.

Takže mi to konečne docvaklo a začala som ešte viac rešpektovať svoju premenlivosť, ženskosť. Akurát pri bežnom fungovaní, v každodennom živote do cyklu zasahuje toľko vplyvov, že nie vždy si dokážem uvedomiť a precítiť, čo je pre mňa práve teraz vhodné.

A tak som si predsavzala využiť aromaterapiu a prírodné prostriedky na podporu tohto uvedomenia a svojho rozpoloženia. Verím, že to pomôže aj vám.

  1. Fáza rozjímania – menštruácia – väčšina žien má chuť si zaliezť niekam do pelíšku a byť sama. V tejto samote môžu vzniknúť krásne veci – či už obrazy, šperky, iné výtvory, len si treba na tvorenie vyhradiť dosť času.

Niektoré ženy zase rady upratujú alebo plejú burinu na záhrade v tomto období. Je to totiž fáza čistenia, kedy sme najviac v svojom strede, najviac si uvedomujeme svoje telo. Sme vnímavejšie, tichšie, uzavretejšie. Treba viac oddychovať, takže čo môžete, oddelegujte.

Hotové zmesi od doTerra:  Serenity, Peace – pre upokojenie a stiahnutie sa do seba

Osobný parfém pre túto fázu: Som úžasná – Zmes sebalásky

Denné Sérum na pleť: do roll on som pre vás namiešala Balance, rozmarín, slamienku, muškát, citrón, copaiba plus mandľový olej. Zmes harmonizuje, omladzuje, podporuje ženskosť.

Nočné Sérum na pleť: do roll on som pre vás namiešala Ylang ylang, magnóliu a Bergamot plus mandľový olej. Sérum sa používa pod nočný krém, Bergamot je totiž fotosenzitívny. Zmes pôsobí antioxidačne, tzn. omladzuje, odstraňuje znečistenie toxínmi zo vzduchu.

  1. Dynamická fáza – prebúdza sa náš vnútorný MUŽ. Využite toto obdobie na dokončenie projektov, v tomto období je najväčšia produktivita. Darí sa zacielenie na Výkon a Výsledok, tak ako to majú muži. V tomto období aj ženám vyhovuje jeden kozmetický prípravok na všetko, preto odporúčam Leontínu – na vlasy, telo, riad, pena na holenie, ručné pranie – ideálne v dynamickej fáze, aj kedykoľvek na cestovanie

Hotové zmesi od doTerra: Motivate, In Tune – aby sa vám darilo splniť svoje ciele a sústrediť sa na výsledok

Osobný parfém pre túto fázu:

Udržanie rozbehu – využitie našich darov, talentov

Zmes rozhodnutia

 V dynamickej fáte inklinujeme k tomu, aby sme mali všetko rýchlo hotové, takže sam namiešala univerzálny Vyživujúci olej na tvár aj telo:

mäta pieporná, kadidlo, Yarow/Pom, santalové drevo, mandľový olej – táto zmes vám prinesie nadhľad, optimizmus, jasnosť.

  1. Fáza Matky alebo sociálna fáza – ovulácia – ženy v tejto fáze si viac užívajú spoločnosť aj deti. Naplánujte si rodinné, priateľské stretnutia, v tejto fáze z nich budete mať najväčšiu radosť. V tejto fáze sa vám darí aj dobre, asertívne komunikovať, takže riešenie problémov vo vzťahoch si nechávajte práve na dobu ovulácie.

Je vhodné používať prípravky na výživu pleti. Pripravila som pre vás nočný zosvetľovací krém na pigmentové škvrny.

Hotové zmesi od doTerra: Forgive – zmes obnovy, odpustenia vyzýva, aby sme upustili od zatrpknutosti a nepriateľstva a prijali druhých ľudí ako rozšírenie ich samých, ako súčasť rodiny ľudstva

Osobný parfém pre túto fázu: Vyživenie srdca, preliečenie nášho vnútorného dieťaťa

Zloženie: Slamienka, Ylang Ylang, Juniper Berry, pomaranč, jedľa, Spearmint, alkohol

Sérum na pleť: Slamienka, ruža, santalové drevo, levanduľa, kadidlo, myrha, mandľový olej. Táto zmes pomôže k otvorenej komunikácii a emocionálnej úprimnosti.

Niečo pre deti: Thinker, Stronger, Rescuer, Brave

  1. Fáza čarodejnice – fáza najväčšej tvorivosti, vymýšľanie nových receptov. V tejto fáze je veľmi dobre rozvinutá intuícia. Ak nám nie je niečo po chuti, dáme to hneď najavo. Ak si to nedovolíme, trpíme predmenštruačným syndrómom, lebo sa neuvoľníme (PAST TENSE), sme v kŕči. Prijmime svoju čarodejnicu, naučte svoje okolie, že môžu mať osoh z toho, keď sa dozvedia pravdu, ako to vidíte vy.

Hotové zmesi od doTerra: Clary Calm

Zmes napomáha vzťahom skrz proces učenia a človeka vedie k tomu, aby bol citovo otvorenejší a zraniteľnejší. Pomáha dosiahnuť emocionálnu rovnováhu.

Osobný parfém pre túto fázu: Pre radosť – aby sme si dovolili robiť veci, po ktorých sme vždy túžili

Sérum na pleť: do roll on som pre vás namiešala pomaranč, škoricu, koriander, muškát, bazalka, citrón plus mandľový olej. Táto zmes podporuje tvorivosť, hravosť, schopnosť užívať si života.

Dezodorant: táto fáza je čistiaca, tak podporme aj éterickými olejmi vylučovanie toxínov z tela. Natierajte do podpazušia po rannej či večernej sprche.

Do roll on som pre vás namiešala šalvia, Zendocrine, Levanduľa, Patchouli, Kadidlo, Purify, Citrón, FCO.

Séra či parfémy som odlíšila farebne, aby ste rýchlo našli to pravé pre vašu aktuálnu fázu :-).

Samozrejme tie zmesi olejčekov pre konkrétnu fázu môžete aj difuzovať, v tom prípade vám to namiešam do 5 ml fľaštičiek – iba samotné esenciálne oleje.

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.