Už máte dosť aftov, či nafukovania?

Dnes ráno som sa zobudila s jazykom otlačeným od zubov. Ach jaj, to tie včerajšie Matcha keksíky plné cukru a tá smotana do kávy! Však ju bolo treba spotrebovať, však? Zase som si oslabila slezinu, pankreas.

Takže čo s tým? Uvarím si na raňajky miso polievku z našej tekvice, batátu, rias, už teraz sa mi zbiehajú slinky. Dám to variť a idem si zacvičiť. Ešte že si to viem takto včas odpozorovať a napraviť si energetiku.

Ďalší tip na raňajky posilňujúce slezinu a pankreas nájdete tu…

Áno, náš jazyk nás každý deň informuje, ako na tom sme. Takže teraz už viete, že ak máte pripuchnutý jazyk, ktorý sa ledva vojde do pusy, ráno vidíte po okrajoch otlačky zubov. To znamená oslabenú slezinu, pankreas. A ideálne je s tým hneď niečo urobiť. Inak nás čaká v ďalšom štádiu nafukovanie, nadmerné zamýšľanie sa, narušený spánok,  potom stopkovité krvácanie a v konečnom štádiu cukrovka.

Pozrite sa na jazýček deťom, tie ho majú ešte krásne tenký, ružový, taký práve má byť, ráno iba jemný povlak, ktorý ide ľahko dolu škrabkou na jazyk, tak je to správne.

Ale pozrite sa deťom na jazyk po nejakej narodeninovej oslave, alebo po letnom pojedaní zmrzliny – to budú mať ráno otlačky na ňom tiež. A pokiaľ sa to nenapraví, tak začne dieťa trpieť na afty, oslabenú imunitu, atď.

Už asi tušíte, čo vedie k oslabenej slezine, pankreasu. Je to cukor a mliečne výrobky, nedostatok spánku a pohybu.

Takže ak si chcete slezinu a pankreas posilniť, treba sa každý deň poriadne rozhýbať, spotiť, zadýchať, chodiť spať ideálne o 22.h, max však pred polnocou a nejesť príliš veľa sladkého a mliečneho.

Poviete si možno, však čo tam po jazyku, nebudem ho nikomu ukazovať! Ale bolestivé afty v ústach už dosť potrápia, hlavne ak sa jedná o vašich milovaných potomkov.

No a ďalším štádiom je stopkovité krvácanie, pretože funkciou sleziny je „udržať krv vo svojich riečištiach“. Takto poeticky sa vyjadruje čínska medicína. No a pokiaľ túto funkciu nedokáže plniť na 100%, objavujú sa nám hlavne na dráhe sleziny také malé červené bodky plné krvi. Odporúčam nepraskať ich, nevytláčať, ony aj tak nezmiznú, iba sa zväčšia. Radšej začnite viac cvičiť, spať, menej sa nad všetkým zamýšľať.

Áno, aj nadmerné rozoberanie všetkých situácií vedie k oslabeniu sleziny a pankreasu. No a následne k zhoršenému zaspávaniu, popr. bdeniu v noci, aj keď by sme chceli spať. Takže je to potom taký začarovaný kruh.

Preto je dobré začať zmenou stravy a pravidelným intenzívnym pohybom, tým si vyčistíte hlavu od nepotrebných myšlienok. Je to dôležité, lebo ak si nebudeme posilňovať pankreas a slezinu, môže sa nám to vypomstiť vo forme cukrovky.

Takže už viete, prečo sa v posledných 40 rokoch tak rozmohla epidémia cukrovky. Väčšina ľudí totiž „fičí“ na sladených mliečnych produktoch, celý deň sedí, či už v aute alebo v kancelárii, v noci, keď majú spať, tak ponocujú.

A prečo som si na raňajky uvarila polievku? Slezina a pankreas majú rady teplú, varenú stravu a plodovú zeleninu, preto tá tekvica. No a nepasterizované miso je bohatým zdrojom enzýmov, takže pomôže pankreasu lepšie  tráviť. Na obrázku vidíte  v polievke kvet tekvice – sú jedlé a veľmi výživné, ochutnajte!

Ak sa vám žiada ešte viac informácií ohľadom prvoelementu ZEME, ktorý je práve teraz najaktívnejší a do ktorého spadá slezina, pankreas, žalúdok, pozrite si tu…

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.