Potrebujete rozvinúť svoju tvorivosť?

Človek je tvor tvorivý. Ak netvorí, začne zomierať. Preto sa oplatí vedieť, čím si svoju tvorivosť rozvinúť, aby sme nestratili radosť zo života.

Tvorba nás sprevádza celým životom. Ako deti tvoríme vežu z kociek, kreslíme, staviame hrady z piesku… Niektorým táto hravosť zostane až do dospelosti. Ale veľa ľudí postupne vyhasne pod nánosom každodenných povinností a starostí. Svoju tvorivosť môžete cvičiť, upravte si predpísaný recept na vaše obľúbené jedlo a hrajte sa s tým, ako ho ochutíte. Pohrajte sa s úpravou stola, jedla na tanieri, zapojte deti, tie s tým nemajú problém.

Začnite kresliť, len tak, na papier, ktorý máte pred sebou. Nepozerajte príspevky iných na sociálnych sieťach, ale tvorte svoje. Každý má čo povedať svetu. A čo je to vaše, objavte vo svojom vnútri, napr. pri dlhej prechádzke prírodou, osamote.

Do tvorivých činnosti patrí aj písané písmo, varenie, záhradničenie. Najvyššou úrovňou našej tvorivosti  je naša sexualita – výsledkom sú deti. Jedna činnosť vie podporovať druhú, tzn. ak budete kresliť, vyrábať šperky, zároveň rozhýbavate aj sexuálnu energiu.

Skúste si nájsť v každej činnosti radosť – práve dnes mi moja 8-ročná dcéra povedala pri vykladaní umývačky, že ona si pritom hrá, lebo niektoré riady vedia lietať. Toto obdivujem na deťoch a pokúšam sa to zavádzať do mojich rutinných činností. Pomáha mi hudba, tanec, potom príde inšpirácia a chuť tvoriť.

Tvorivosť si môžete tiež podporiť aromaterapiou. Kvapnite do difuzéra túto zmes:

1 kvapku Serenity
2 kvapky Passion
1 kvapku Peppermint

Túto zmes si taktiež môžete namiešať do roll on fľaštičky a nariediť olejom a natierať za uši a na zápästia.

Tento proces môžete tiež podporiť olejmi pre rozvoj inšpirácie: Blue Tansy a výživový doplnok Mito2MAx

Dajte mi vedieť, ako tvoríte vy, čo sa vám najviac podarilo na : tatiana@banasova.sk

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.