Čo nám v týchto dňoch pomáha?

Aby sme sa nenechali v týchto dňoch prevalcovať strachom z Korona vírusu, ktorý sa šíri z médií a už aj od ľudí, zaveďme si do svojich dní tieto dobrozvyky. Nám to pomáha, aj keď cítim strach vo vzduchu, dovnútra sa nedostane, lebo vieme, že máme silných pomocníkov, ktorí posilňujú našu imunitu.

  1.  Každé ráno začíname niekoľkými pohármi čistej teplej vody – len vlhké sliznice sú obrany schopné, preto treba piť veľa tekutín. Ráno je na to najvhodnejšie, lebo do 9 h rannej je telo nastavené na očistu.
  2. Nasleduje šťava z mladého jačmeňa a chlorella – pre dokonalú výživu a očistu tela. Zelené potraviny totiž vytvárajú v tele prostredie, v ktorom sa vírus neuchytí.
  3. Raňajky až po 9 h. V tomto prípade mi vyhovuje, že sme všetci doma, lebo sa nikto neponáhľa do práce, do školy. A prečo až po 9 h? Jednak kvôli zvýšeným očistným schopnostiam nášho tela v tomto čase a tiež kvôli regenerácii pečene. Pečeň sa totiž dokáže regenerovať až po 14 h od posledného jedla. Akonáhle sa na toto prišlo, začali byť populárne prerušované pôsty = pauza medzi jedlami 14-16 h.  Zdravá pečeň znamená silnú imunitu organizmu.
  4.  Pohyb na čerstvom vzduchu – teraz nás aj slniečko ťahá von. Striedame prechádzky, bicykel, turistiku, volejbal, badmintom, fotbal, prácu na záhrade.
  5.  Zásadotvorná strava – tzn. veľa zeleniny na všetky spôsoby, celozrnné obilniny, strukoviny, mäso iba z domáceho chovu, namiesto kravského mlieka rastlinné nápoje, cukor používame kokosový alebo Amasaké, či med. Veľa zdravých receptov z týchto surovín nájdete v e-kuchárskej knihe Zdravá kuchyňa = zdravá rodina.
  6. Vzťahy – snažíme sa nachádzať v tom, že sme všetci spolu doma, výhody. Spoločná príprava jedla, spoločné stolovanie, spoločné športové aktivity. Teraz je na to viac času, pretože prácu z domu a učenie si vieme zadeliť podľa počasia a potreby. Na prvom mieste je u mňa zdravie, takže si celkom užívame, že ráno môžeme spať ako si naše telo vyžaduje. Ale večer chodíme spať skoro, od 20 h začína večerný rituál a do 22 h väčšinou zaľahneme. To je základ, inak by sa deti posunuli so spánkom snáď až do obeda. Čo sa týka učenia detí, nájdete inšpiráciu, ako to zvládnuť v článku Ako podporiť deti pri učení. 
  7.  Partnerský vzťah – ten je v rodine najdôležitejší. Nám pomáha Vedomé milovanie, sme tým pádom viac na seba napojení, po celý deň. A osoh z toho majú aj deti. Proste nás viac baví byť spolu. A to je teraz veľmi dôležité.
  8. Aromaterapia – mám veľkú zásobu éterických olejov, takže nie je problém, aj keď sa už u dodávateľa niektoré ochranné zmesi vypredali. Tým pádom si viem namiešať dezinfekčné spreje, mydlá, viem, ktoré oleje difuzovať, aby sme si prečistili domov a podporili našu imunitu. Rada poradím aj vám. Mám pripravenú zásobu.
  9.  Zásadité kúpele v soli Meine Base. Vírusy sa totiž zachytia a rozmnožujú iba v kyslom prostredí, takže je treba sa pravidelne odkysľovať. Na to sú celotelové zásadité kúpele najlepšie. Zásaditým roztokom si aj každé ráno a večer kloktáme, preplachujeme nosné dutiny a čistíme nechty. Pod nechtami sa toho totiž vie veľa usadiť.

Napíšte mi, ako vy zvládate túto rozsiahlu karanténu a čo pomáha vám. Želám krásne jarné dni!

P.S. Počas chrípkovej sezóny 2018/19 nahlásili všeobecní lekári v SR 157.644 prípadov chrípky a chrípke podobných ochorení. Následkom chrípky zomrie u nás ročne viac ako 800 osôb. To len aby sme sa prestali báť Korona vírusu 🙂

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.