Vrátili sme sa živí a zdraví

Ešte pred týždňom sme plávali v mori v Thajsku, užívali si srdečnosť Thajčanov. Ešte včera sme plávali v bazéne v Singapure a zacvičili si pri rannom slniečku na streche nášho apartmánu.

Užili sme si letisko v Singapure (bohatá kvetinová výzdoba, motýlia záhrada, šmykľavka pre deti) a tiež krásne sochy a orchideje na letisku v Bangkoku.

A nebáli sme sa Korona vírusu. Prečo? Lebo máme imunitu silnejšiu ako väčšina Slovákov.

Ako je to možné? Lebo vieme, že vírus sa uchytí iba v prekyslenom a oslabenom tele. Preto už pred dovolenkou sme užívali Kordyceps, On Guard – zmes éterickych olejov, Wurzelkraft.

Zelené potraviny pijeme a jeme po celý rok, práve preto sa v nás nedržia toxíny.

Častejšie sme si dali zásaditý kúpeľ soli Meine Base na očistenie tela zvnútra čo je ešte dôležitejšie než čistenie tela zvonku. V Thajsku nám takéto zasadite kúpele zabezpečilo more.

Vylúčili sme zo stravy sladké a mliečne. Bielu múku ani doma nemáme, nepoužívame, nejeme. Priemyselne spracované potraviny tak isto. Ako variť zdravo, sa môžete dočítať v e-kuchárke Zdravá kuchyňa=zdravá rodina.

Sledovala som na internete, čo médiá v Európe, hlásaju, a chápem, že máte obavy.

Avšak v Thajsku to vôbec tak hrôzostrašne nevyzeralo. Médiá opäť zveličujú, ako už toľkokrát, asi sú rady, že majú o čom písať.

Vrátili sme sa živí, zdravší než predtým, šťastní, opálení.

Najnebezpečnejší vírus je strach, a ten médiá a vlády šíria, aby nás mohli ovládať.

Preto zoberte svoj život do svojich rúk, venujte voľný čas sebe, rodine, láskyplným vzťahom, pohybu na čerstvom vzduchu, vlastnoručne uvarenému jedlu, ktoré si pomaly vychutnáte bez pozeranie telky, mobilu.

Viac inšpirácie nájdete v článku Vedomé milovanie alebo v e-booku 5 pilierov zdravia.

Na svete sú oveľa závažnejšie problémy než Korona vírus, aj predtým bol SARS, vtáčia, prasacia chrípka, H1N1. Boh vie, koľko z týchto vírusov bolo vyrobených v laboratóriách, len aby sa zredukoval počet ľudí na Zemi.

Väčšou hrozbou je globálne otepľovanie, nedostatok pitnej vody, znečistenie planéty. Tomuto sa v Singapure venujú – udržateľnosti, už aj naše deti sa naučili toto slovíčko v angličtine – suistanable.

Boli sme v Art Science Museum na výstave o  budúcnosti, kde sa najviac venujú tejto téme. Ale aj prikladajú ruku k dielu: neplytvajú vodou (v celom Singapure je nastavený veľmi nízky tlak vody, aby sa menej míňalo) , všetky voľné plochy sa snažia zazeleniť – áno, aj letisko.

Najskôr sme kritizovali úžasný park s umelými stromami ako atrakcia pre ľudí, že koľko energie sa spotrebuje. Ale potom sme zistili, že je to tiež trvalo udržateľné vďaka získavaniu energie z biomasy. Umelé stromy slúžia ako opora na popínave rastliny. A tak sme si naplno užili spievajúce stromy, krásny koncert vážnej hudby s laserovou šou. Posúďte sami vo videu: Spievajúce stromy v Singapure

Na niektorých miestach púšťali klimatizáciu zbytočne na nízku teplotu, tak sme s Evičkou dávali pripomienky na zlepšenie. Ale recyklácia tam prebieha na všetkých miestach.

Thajsko je ešte ekologickejšie – už ani slony netrápia. Namiesto vozenia turistov ponúkajú teraz lepšie zážitky – kŕmenie a umývanie slonov. Slon je totiž veľmi múdre zviera a potrebuje stále podnety. Keď sa k nemu chovajú s rešpektom, spolupracuje oveľa lepšie.

Ešte pred pár rokmi museli slony pracovať aj 9 hodín denne, nosiť tučných Američanov na svojich chrbtoch. Pritom ich krčná chrbtica zvládne len 150kg a iba 4 hod denne. Avšak samotné kovové sedadlo vážilo 40 kg.

Teraz sú spokojné slony aj turisti. Dokonca, keď slon 🐘  nemá náladu, dá si deň voľna. Keď má náladu na ľudí, tak“príde do práce“, čo sa deje častejšie, lebo má rád ľudí. A keďže priemerne sa 🐘 dožíva 70 rokov, vytvorí si so svojím opatrovateľom pevné puto na celý život.

Thajčania sú veľmi skromní, používajú prírodné materiály, napr. uvarenú ryžu balia do palmových listov, servírujú na palmovych listoch. Ich kráľ zaviedol čapovacie stojany s reverznou osmózou na pitnú vodu, kde sme si za pár bahtov načapovali do vlastných fliaš.

Thajčania mali veru múdreho kráľa – vyštudoval na Oxforde a keď sa vrátil do Thajska, objednal celý lodný kontajner semiačok s európskou zeleninou, dal ju k dispozícii roľníkom, ktorí dovtedy pestovali oópium pre mafiu, odpustil im dane, a tým zmenil smerovanie Thajska. Jedným ťahom vymýtil mafiu a podporil svojich ľudí. Preto nám v Thajsku tak chutí 😋.

 

Tatiana Banášová
Úspešne sa starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.