Nemusíte zažívať pôstnu krízu

Máme posledné teplé dni babieho leta, tak som ten dnešný využila na pôst. Cítila som už dlhšie, že potrebujem telo aj myseľ odľahčiť a dnes to prišlo. Rozhodnutie, že to dám, kašlem na to, čo treba navariť, spotrebovať. Toto ma totiž odrádzalo posledné mesiace od pôstu, lebo bolo treba spracovať nejaké ovocie, mali sme doma viac jedla, než sa zvládlo zjesť na večeru atď.

Jeseň je veľmi vhodné obdobie na pravidelné pôsty, očisty, aby sme si posilnili imunitu a pripravili svoje telo  na chladné, sychravé počasie a hlavne menej slnečného svitu. Keď máme totiž telo očistené zvnútra, predchádzame aj depresiám, chmúrnym myšlienkam a únave. Tieto symptómy sú práve časté v zime, z nedostatku slnečného svitu.

Rada inšpirujem aj vás a popíšem vám, ako ho držím. Dôležité je, mať v tento deň čas na seba, tzn. keď vám je zima (to pri pôste často býva), navariť si čaj, dať si horúcu vaňu (najlepšie zásaditý kúpeľ v soli Meine Base), keď ste unavení, poobede si pospať. A hlavne, veľa, veľa piť. Pri pôste by mal človek vypiť až 6 dcl vody na 10 kg hmotnosti.

Ráno som vypila 3 poháre vlažnej destilovanej vody – bunky sa destilovanou vodou najlepšie prečistia, to robím každé ráno.

Potom som si dala 2 dcl jačmeňa – zarobené z 1 čajovej lyžičky prášku, k tomu 10 chlorell. Tým som svoje telo zásobila vitamínmi, minerálmi a enzýmami, čím som predišla pôstnej kríze.

Čo je to pôstna kríza? Vzniká náhlym vyplavením toxínov pri pôste, keď si telo nezanášame žiadnym jedlom, tráviaci trakt oddychuje a telo má energiu a čas spotrebúvať škodlivé látky, ktoré sa v ňom nahromadili. Dochádza k únave, bolestiam hlavy, závratiam.

Pokiaľ telo remineralizujeme, najvhodnejšie sú zelené potravinyWurzelkraft, pretože sa jedná o komplexné potraviny, ako ich príroda vytvorila, k pôstnej kríze nedôjde. Plus vypiť za celý deň 6 dcl čistej vody na 10 kg hmotnosti.

Ráno vždy odprevádzam dcéru na autobus – ona na kolobežke, ja behom – to som nevynechala ani v tento deň. Beh, či iná aerobná aktivita je práve pri pôste vhodná, aby sa vyčistili pľúca a tiež odplavili škodlivé látky z tela, hlavne lymfy – na to sa potrebujeme poriadne spotiť a zadýchať.

Keď som sa vrátila domov, porobila som to najnutnejšie, čo bolo treba a išla si zacvičiť Ashtanga jógu. Jóga mi robí veľmi dobre na môj chrbát a mám super pocit z toho, ako je telo stále pružnejšie a pružnejšie. Napriek veku 🙂

Potom som si do vane nasypala zásaditú soľ Meine Base a hodinu si nechala vylučovať škodlivé látky z tela cez najväčší orgán – kožu. Tým sa uľaví obličkám aj pečeni.

Pri tom som si vybavila telefonáty a maily, proste čo bolo treba. Samozrejme nesmel chýbať teplý čaj a voda s kvapkou citrónového oleja. Citrónový olej v terapeutickej kvalite krásne čistí telo, tým posilňuje žlčník, pečeň. Tým som zapila 2 čajové lyžičky Wurzelkraftu, nech sa telo remineralizuje – tzn., že na uvoľnené miesta po toxínoch ide tá najkvalitnejšia výživa.

O 12 h, keď som vyliezla z vane, skontrolovala som si množstvo vypitej vody – vtedy by mala byť už polovica denného množstva vypitá.

Zarobila som si ďalšie 2 lyžičky jačmeňa s vodou, zapila tým ďalších 10 chlorell.

Keďže tento deň bol nádherne slnečný – vonku sa mi vysušili až dve práčky vypratej bielizne  – povedala som si, že si aj ja doprajem slnečný kúpeľ. Nahá som sa opaľovala z každej strany pol hodinu, prečítala si odbornú literatúru, urobila manikúru, na ktorú som si posledné dni nevedela nájsť čas.

Porobila som ešte na záhrade, čo bolo treba – napr. pletie buriny je veľmi vhodné v deň pôstu, a ešte pár dní po ňom mám takú skúsenosť, že ma to až láka, očistiť aj záhradu. Najbližšie dni aj plánujem využiť túto energiu na upratanie skríň a zásuviek.

Toto mi padlo veľmi dobre, ani sa mi nežiadalo pospať si, dostala som od slniečka dosť energie.

Pre mňa je večer najviac záťažový – pri 3 deťoch a varení sa nezastavím, takže dnes plánujem prípravu večere oddelegovať a dám si ešte viac čaju, jačmeňa a chlorelly, aby som odolala vôňam z kuchyne.

Taktiež plánujem klystír, aby sa telo nezahltilo vyplavenými toxínmi. Klystírom sa tiež krásne predíde pôstnej kríze. Do klystíru si dávam čaj 7×7 a štipku zásaditej soli. Robím si ho 2x po 2 litroch a potom na noc, tesne pred spaním ešte implant zo šťavy zeleného jačmeňa, aby som pohladila hrubé črevo a dodala tam prebiotiká. Predsa len klystírom sa vyplaví všetko z čreva.

Tak ako, inšpirovalo vás to? Dáte si tiež pôst?

Moje heslo je: „Pôst a klystír vyliečia každú chorobu“ 🙂

A ak by niekto namietal, že ak si dávam jačmeň, chlorellu, Wurzelkraft a čaje, tak to nie je ten pravý pôst, má pravdu. Ale ja sa už k sebe správam s láskou a nechce sa mi až tak týrať psychiku. Lebo pri pôste sa prebúdza naše vnútorné dieťa a môže dostať až paniku, že mu nedávame najesť.

Na stravu si treba dávať pozor aj na druhý deň po pôste – pozrite si recepty v mojej kuchárke Zdravá kuchyňa = zdravá rodina.

10 rokov sa úspešne starám o zdravie svojej rodiny a rodín svojich klientov pomocou správnej životosprávy a východnej medicíny. Sprevádzam ich na ceste za zdravím, aby si mohli užívať spoločné chvíle v kruhu svojich najbližších v radosti a bez starostí. Môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategórie
  • Stiahnite si e-knihu 5 pilierov zdravia

    Ak chcete spoznať základné pravidlá, bez ktorých sa pri upevňovaní zdravia nezaobídete, stiahnite si elektronickú knihu

    5 pilierov zdravia zdarma a pomocou 5 dobrozvykov si upevnite zdravie.

     

  • Najnovšie články